قفسه بایگانی ریلی مکانیکی

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی یا ( کمد بایگانی ریلی مکانیکی ) جهت نگهداری اسناد با حداکثر بهره گیری از محیط بایگانی به کار می رود در مقایسه با شیوه نگهداری اسناد توسط قفسه های ثابت، استفاده از کمد ریلی منجر به حذف راهرو های اضافی و اختصاص حداکثر فضا جهت نگهداری اسناد می شود به کار گیری از قفسه ریلی علاوه بر اختصاص فضای نگهداری بیشتر باعث کاهش آلودگی های محیطی بر روی اسناد نیز می گردد محصولات شرکت کارنو علاوه بر داشتن شرایط عمومی سایر قفسه های ریلی با توجه به استفاده از سیستم گیربکس به راحتی به حرکت درآمده و همچنین بار رعایت اصول ارگونومی در طراحی و ساخت محصولات به بهره گیری از تیم تحقیق و توسعه کلیه سیستم ها از استاندارد بالای کیفی برخوردار می باشند. قفسه ریلی علاوه بر این شرایط بایستی مقاومت بالای در مقابل خمش و حفظ پایداری و تعادل، حرکت روان بر روی ریل و زیبایی و آراستگی اداری داشته باشد با توجه به بکارگیری سیستم های نگهداری اسناد در فضاهای اداری این آراستگی به حفظ روحیه کاربرانی که مستقیما با این محصولات سر و کر دارند کمک شایانی میکند 

کمد ریلی (قفسه ریلی) به دلیل تنوع برند ها و کمپانی های سازنده این دست از مبلمان اداری در ایران به نام های مختلفی شناخته می شود لذا جهت عدم گمراهی متقاضیان گرامی لازم دانستیم به برخی از این نام ها اشاره کنیم:

کمد بایگانی ریلی ، قفسه بایگانی ریلی ، فایل بایگانی ، کمد ریلی مکانیکی ، قفسه ریلی مکانیکی ، قفسه ریلی فلزی ، کمد ریلی فلزی ، سیستم بایگانی ریلی مکانیکی ، قفسه ریلی ، کمد ریلی ، قفسه بایگانی ، کمد بایگانی

با توجه به فراوانی نامگذاری بر روی وسایل انبارش و مدیریت اسناد و کالا جهت نامگذاری یکسان این محصول از نام های (کمد بایگانی ریلی) و (قفسه بایگانی ریلی) استفاده میکنیم.

تاریخچه کمد بایگانی ریلی مکانیکی
تاریخچه کمد بایگانی ریلی مکانیکی در ایران به حدود پنجاه سال قبل میرسد و از اولین نمونه های ان در بخش های دواتی ستفاده گسترده ی صورت پدیرفت و در طول سالیان متمادی کم کم به بخش خصوصی نیز راه پیدا کرد از بدو ورود قفسه بایگانی ریلی مکانیکی به ایران به صورت کپی از نمونه خارجی و در تنوع و کیفیت حداقلی تولید و عرضه میشده اند و به دلیل نداشتن دانش و امکانات مالی لازم برای تولید انبوه موارد تواید شده به صورت کارگاهر و با کیفیت پایین عرضه میگردید یکی از معضلات موجود در تولید کمد بایگانی ریلی مکانیکی کمبود یا نبود خلاقیت در طراحی و تولید قفسه بایگانی ریلی مکانیکی در کشور است به گونه ای که با گذشت سالهای متمادی از عرضه نمونه های اولیه این محصولات به کشور متاسفانه هنوز هم شاهد ارائه قفسه بایگانی ریلی مکانیکی با مشخصات فنی چند دهه قبل هستیم شرکت کارنو با آگاهی نسبت به این مسئله اقدام به تولید کمد بایگانی ریلی مکانیکی با آخرین متد های تولید و بالاترین مشخصلت فنی و طراحی نموده تا جایی که به لحاظ مشخصات فنی کارنو همتراز بزرگ ترین تولید کنندگان قفسه بایگانی ریلی مکانیکی در دنیاست برای شناخت بهتر اجزای تشکیل دهنده و مشخصات فنی بهتر آنست که اجزای تشکیل دهنده این سیستم ها را تشریح کنیم کمد بایگانی ریلی مکانیکی از اجزای ذیل تشکیل شده است:

شاسی: شاسی کمد بایگانی ریلی مکانیکی در پایین ترین نقطه قرار میگیرد و کلیه یونیت ها بر روی شاسی قرار میگیرند شاسی حکم فونداسیون و اسکلت و کمد بایگانی را دارد و پایداری کل مجموعه با بهره گیری از شاسی صورت میپذیرد.
سیستم گیربکس: گیربکس کمد بایگانی ریلی مکانیکی در قسمت شاسی نصب و وظیفه آن افزایش نیروی ورودی توسط کاربر به فرمان از طریق افزایش نیروی ورودی با استفاده از چرخ دنده های متعدد است د با استفاده از سیستم گیربکس در کمد بایگانی ریلی با حداقل نیروی وارده قادر به حرکت فایل ها خواهید بود و این افزایش نیرو به واسطه تبدیل ضرایب نیروی وارد شده میباشد.

فرمان: فرمان کمد بایگانی ریلی وظیفه انتقال نیرواز طریق کاربر را به عهده دارد کاربر با وارد نمودن نیرو به فرمان و انتقال آن از طریق زنجیر و چرخ دنده ها به گیربکس حرکت یونیت ها بر روی ریل میسر می شود.

ستون ها: ستون های کمد بایگانی ریلی با فواصل 100 سانتی متری از یکدیگر و به منظور تفکیک هر دهانه  در دو طرف سینی طبقات تعبیه می شوند همچنین پایداری قفسه بایگانی  نیز توسط  ستون ها که بر روی شاسی قرار میگیرند تامین می گردد.

 سینی طبقات: سینی طبقات در کمد بایگانی ریلی بر روی ستون ها به کمک پین سوار شده و اسناد و یا کالا  بر روی سینی طبقات مینشینند کل باری  که سیستم تحمل میکند بر روی سینی طبقات مینشیند و از طریق ستون ها بار وارده به قسمت شاسی در پایین ترین نقطه مجموعه انتقال داده میشود .

پل نگهداری طبقات: برای تحما بار بالا توسط سینی طبقات در قسمت تحتانی سینی طبقات  پل تقویت کننده قرار میگیرد که نقش حائل برای تحمل بارهای بالا را داراست پل نگهدارنده طبقات از خمش سینی در اثر بار متحمله جلوگیری به عمل می آورد.

کاور ها: قسمت پشت و جلوی کمد بایگانی ریلی با کاور پوشیده میشود ضمن اینکه فرمان نیز بر روی کاور جلو در نظر گرفته شده کاور ها علاوه بر پوشش مجموعه از نظر زیبایی نیز کاربری دارند برای دیزاین محصولات از کاور های ام دی اف استفاده شده و یا از کاورهای فلزی با رنگ بندی مختلف بهره میگیرند

سقف و کف: سقف و کف کمد بایگانی ریلی مکانیکی به وسیله ورق های فولادی پوشیده میشود سقه حد بالایی و کف حد پایینی سیستم را تعیین میکنند کف برای جلوگیری از سقوط اسناد یا کالا به داخل شاسی و سقف برای حفظ قفسه بایگانی ریلی از گرد و غبار، ریزش آب و.. از سقف محیط به داخل به کار میرود.

چرخ: چرخ های سیستم بایگانی ریلی مکانیکی از جنس چدن تهیه میشوند و وظیفه چرخ ها حرکت بر روی ریل به واسطه نیروی وارده کاربر که به وسیله فرمان به گیربکس منتقل شده است .

ریل: ریل کمد بایگانی ریلی برای حرکت چرخ چدنی در کف زمین فیکس میشود و قفسه ها به وسیله چرخ بر روی ریل حرکت موازی در راستای ریل خواهد داشت.

درب و قفل: سیستم بایگانی ریلی دارای درب و قفل در انتهای آخرین کمد هستند درب و قفل دو وظیفه حفظ امنیت و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل را دارند.

کمد بایگانی از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده مانند زنجیر ، چرخ دنده، پین طبقات و.. که در این مطلب به مهم ترین اجزای آن پرداختیم برای اطلاع از سایر جزئیات ز کاتالوگ و دفترچه مشخصات فنی میتوانید استفاده کنید.

اطلاعات تماس با کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :  1402 48 22 021

 

پست الکترونیک :    info[at]karnoshelves.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604

 

عضویت خبر نامه